Dermapen Nedir, Nasıl Yapılır?

Paylaş:

Canlı, diri, genç ve fresh bir cilt hemen herkesin hayalini süslüyor. 30’lu yaşlarını geçen herkeste 20’li yaşlarının cildine bir özlem ve “keşke yaşlanmayı durdurabilseydim”li pek çok cümle var. Pek çok kişinin çektiği bu özleme karşılık estetik, kozmetik, güzellik, cilt sağlığı alanları da bireyleri tatmin edecek, onları 3, bazen 5, hatta 10 yıl geriye götürebilecek seçenekler sunabilmektedir. Anti –aging uygulamaları, cilt yenileme, giden yılları geri döndürme amaçlı işlemler ile hemen herkesin özlemini duyduğu cilt güzelliği elde edilebilmektedir. İşte bu cilt kusurlarını onarma, cilt yaşlanmasını önleme, kırışıklıkları azaltma amaçlı yapılan işlemler arasında en başarılı olanlardan birisi de dermapen tedavisidir.

Dermapen nasıl yapılır?

Dermapen, cildin kendi kendini yenileme gücünü artırarak, ciltte deforme olmuş ve tazeliğini kaybetmiş dokuların önceki sorunsuz haline geri dönmesini sağlayan bir işlemdir. Dermapen öncesinde kişinin cildindeki makyaj kalıntılarının, kirlerin iyice temizlenmesi ve cildin dezenfekte edilmesi gerekiyor. Sonrasında dermapen işlemi yapılacak olan bölgeye uzman tarafından saf hyaluronik asit, mezoterai solüsyonları veya PRP uygulanır. Dermapen tedavisinde ciltteki sorunlu bölgeye birden fazla mikro kanal açılmaktadır. Açılan bu kanallarla otomatik ve titreşimli iğneleme tekniği kullanılarak kişinin ağrı hissi azaltılır, uygulanan ürünlerin emilim miktarı hızlandırılır ve dermapen tedavisinin etkisi arttırılır. İşte tüm bu işlemler ve dermapen uygulaması yaklaşık 20 dakikada tamamlanmaktadır.

Dermapen tedavisi yapılan bölgede önceden oluşmuş olan doku kaybı onarılır ve orada yeni doku oluşumu sağlanarak cilt sorunları kısa süre içinde yok olur. Dermapende beklenen iyileşme oldukça kısa sürede gözle görülür hale gelir. Ciltte uyarılan, teşvik edilen kollajen üretimi sayesinde deforme olan, hasara uğrayan dokular kısa bir süre içinde yeniden yapılanır, dirilik kazanır ve sıkılaşır.

Dermapen tedavisi ne kadar süre ve kaç seans yapılır?

Diğer cilt tedavisi uygulamalarında olduğu gibi dermapende de, alınacak sonuç, bunun ne kadar sürede alınacağı hem uygulamanın yapıldığı merkeze hem uygulamayı yapan uzmana hem de hastanın cilt yapısına ve problemlerine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Ancak genel olarak bakıldığında dermapen tedavisi 3-6 seans arasında yapılmaktadır. Seanslar arası süre minimum 1 aydır. 2. seanstan sonra ise cildin ve kişinin ihtiyacına göre uygulamayı yapan uzman ve hasta birlikte karar vererek sonraki seansları planlarlar. Özellikle kırışıklık tedavilerinde kişinin 4 – 5 seansta istediği görünüme kavuşabileceği söylenebilir.

Dermapen tedavisinde ağrı, acı hissedilir mi?

Dermapen tedavisinde kişi hafif oranda ağrı ya da acı hisseder. Uygulamada kullanılan iğnelerin cilde girmesinin yarattığı çok hafif düzeyde bir sızı vardır.

Dermapen hangi cilt sorunlarının tedavisinde kullanılır?

Dermapen günümüzde kadın, erkek pek çok kişinin muztarip olduğu en önemli cilt sorunlarından olan  çökük sivilce izleri, genişlemiş gözenekler, cilt yaşlanması, güneş lekeleri, ciltteki ince kırışıklıklar gibi sorunlar için en etkili çözüm yollarından birisidir. Dermapen ile cilt sıkılaşır, gençleşir, daha dinç bir görünüm kazanılır, ciltte oluşan ince çizgiler giderilir, güneşten ya da yaşlılıktan kaynaklanan cilt lekeleri temizlenir ve deride kendini gösteren çatlaklar onarılır. Aslında bu açıdan bakıldığında günümüzde ciltte rahatsızlık veren tüm olumsuz değişimlerin dermapen ile tedavi edilebilmesi mümkün olabilir.

Dermapen ile cilt tedavisi vücudun yüz, saç, el ve boyun bölgesinde, vücutta doku kaybı olan tüm bölgelerde kollajen dokunun arttırılması ve bu sayede cildin yeniden yapılandırılması için kullanılmaktadır. Dermapen uygulaması; ciltte hasar görmüş, yaşlanmış, deforme olmuş dokuları yeniden aktif hale getirmekte ve hızla onarmaktadır.

Paylaş:
Siz Yorumlayın Doktorumuz Cevaplasın
Benzer Yazılar